Skip Navigation LinksÚvod > Metody > Bachova terapie

Bachova terapie

Zakladatelem této terapie je Dr. Edward Bach žíjící v letech 1881-1936 v jižní Anglii.

Bachovy (květinové) esence (BE) tvoří výtažek z 38 různých květů a rostlin. BE pomáhají lidem k celostnímu pohledu na věc a způsobují, že se pak stávají otevřenějšími, schopnějšími lépe čelit negativním vlivům a připravenějšími na konflikty.

BE pomáhají uvolnit zablokovanou životní energii a uvést ji opět do pohybu. Každý nezpracovaný problém, všechny starosti, strach a bolesti z minulosti, které člověk utrpěl či někomu způsobil blokují životní energii a oslabují připravenost člověka postavit se na odpor škodlivým zevním vlivům.

Podporují a obohacují každé lékařské a psychoterapeutické ošetření. Snesou se s každým léčebným prostředkem. Esence jsou čisté, nejsou škodlivé a nemají žádné vedlejší účinky. Nesprávně zvolená esence není tělem energeticky přijata, a proto nemůže způsobit žádnou škodu.

V případě, že člověka čekají nějaké významnější stresové nebo krizové situace (rozvod, maturita, různá nedorozumění, hádky, šoky, nehody, strachy, panika, velké bolesti...) nebo už jimi prošel je vhodné pro odeznění krize použít Rescue Remedy - Kapky první pomoci (výtažek 5-ti esencí). Rescue Remedy jsou ve formě kapek, krému, pastylek, spreje a žvýkaček.

BE se velmi dobře osvědčily nejen u dospělých lidí, dětí, květin, ale i zvířat. I zvířata trpí psychickými problémy, strachy, úzkostí, agresivitou. Zejména naši "domácí mazlíčci"prožívají naše lidská trápení s námi a my na ně často a hlavně nevědomky svoje starosti, emoce přeneseme. Všimli jste si někdy, když vám není zrovna do zpěvu, pomazlíte se svým mazlíčkem a za pár minut se vám občas výrazně uleví. Kam asi zmizel smutek, strach, úzkost, zloba......

Bachova terapie je velice jednoduchá, mírná a přesto velice účinná!

© 2010 - 2016 Romana Milotová
Kontaktní formulář | Kontakt | Mapa serveru | romana(at)vykrocenidozivota.cz